Bolesť kĺbu

Bolesť kĺbu

Bolesť kĺbu dokáže veľmi skomplikovať váš život a predovšetkým kvalitu života. Kvôli bolestiam kĺbov sa mnohí športovci musia vzdať svojich aktivít. Týmito bolesťami trpí aj väčšina už neaktívnych športovcov. Súvisia s neprimeraným zaťažovaním kĺbov v minulosti, počas športových aktivít

Bežní ľudia však netrpia bolesťami kĺbov z týchto dôvodov. Ak dôjde k zraneniu, ktoré trvalo poškodí kĺb tak postihnutý trpí bolesťami do konca svojho života.

Najčastejšie však spájame bolesti kĺbov s artritídou. Rozoznávame reumatoidnú artritídu, psoriatickú artritídu, dnavú artritídu a viacero ďalších foriem tohto ochorenia.

Jedným z častých príznakov reumy je opuch kĺbov. Obvykle sa vyskytujú naraz opuchy niekoľkých. Ďalšími príznakmi reumatických problémov sú slabosť, nechutenstvom alebo neprirodzená únava.

Aj keď reumu nezaraďujeme medzi život ohrozujúce ochorenie, dokáže však podstatne znížiť kvalitu života. Vždy sa odporúča vyhľadať odborného lekára, ktorý dokáže nastoliť najsprávnejšiu liečbu.

Preťaženie a následnú bolesť kĺbov nemusí mať na svedomí iba profesionálny šport. K preťaženiu kĺbov dochádza aj v u obezity. Táto forma kĺbového ochorenia patrí k degeneratívnemu poškodeniu kĺbov. Často je spojené s deformáciou kĺbov. Ďalším príznakom môže byť dočasná kĺbová a svalová strnulosť, ktorá sa objavuje hlavne ráno.

Čo by ste ešte mali vedieť:

  • Bolesť srdca Srdce zaraďujeme medzi orgány nevyhnutné pre život […]
  • Bolesti chodidiel Chodidlá sú v ľudskom tele časťou, ktorá nie je […]
  • Bolesti nôh Bolesti nôh môžu byť spôsobené rozličnými príčinami, […]
  • Bolesti hrdla Bolesti hrdla môžu nastať kvôli rôznym príčinám. Môžu […]
  • Príčina leukémie Leukémia je choroba, ktorú charakterizuje porucha […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.