Bolesti nôh

Bolesti nôh

Bolesti nôh môžu byť spôsobené rozličnými príčinami, hlavne v našej modernej dobe je pre bolesti nôh poskytnuté ešte lepšie zázemie. Ak sa človek venuje najmä sedavej práci, jeho telo potom trpí. Ľudské telo je stavané tak, aby dochádzalo k jeho častému a intenzívnemu pohybu. Ak sa tento pohyb zanedbá alebo vynechá, doplácajú na to rôzne časti tela, svaly sa zle vyvíjajú a trpia kvôli tomu aj nohy.

Chronická žilová nedostatočnosť: stavy, ktoré vznikajú vďaka hromadeniu žilovej krvi v končatinách a ich nedostatočnému prietoku smerom naspäť. Prejavuje sa bolesťami nôh a opuchmi členkov. Hoci sa na toto ochorenie neumiera, netreba ho brat na ľahkú váhu. Ak sa nelieči, môže výrazne zhoršiť kvalitu života a mať negatívne dôsledky.

Na začiatku tohto ochorenia sa začínajú objavovať malé žilky na členkoch. Môže to pokračovať žilkami na vonkajšej strane lýtok. Dochádza tiež k opuchnutiu nôh, pretože sú nadmerne zaťažené, alebo aj nosením veľmi tesných ponožiek, pančušiek, podkolienok.

Dochádza k rôznym kožným zmenám, pretože pokožka nie je dostatočne vyživovaná. Človek môže veľmi ľahko predísť tomuto ochoreniu, Riešením je dostatočný pohyb, optimálne je plávanie, horská turistika, bicyklovanie, minimálne 3 krát za týždeň. Veľmi vhodné sú aj preventívne prehliadky.

Čo by ste ešte mali vedieť:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.