Liečba hemoroidov

Liečba hemoroidov

Hemoroidy, ktoré sa ľudovo nazývajú tiež„zlatá žila“, trápia mnoho ľudí. Ide o zväčšené vnútorné alebo vonkajšie kŕčové žily v konečníku, ktoré môžu spôsobiť problémy, ale aj krvácanie. Nepredstavujú veľké zdravotné riziko, aj keď nie sú príjemné.

Aj keď sú hemoroidy pomerne neškodné, pacienti trpia bolesťami.

Ak sú hemoroidy malé, pacienti by si mali osvojiť niekoľko návykov. Mali by mať mäkkú stolicu, a preto je veľmi vhodné upraviť jedálniček a konzumovať potraviny s vysokým obsahom vlákniny či dodržiavať pitný režim. Vhodné je aj používanie neparfumovaného, mäkkého toaletného papiera a dodržiavanie hygieny. Hemoroidy, ktoré sú zväčšené alebo veľmi bolestivé sa riešia chirurgickou cestou.. V poslednej dobe je v popredí metóda, kde pomocou zastavenia prítoku krvi v cievach dochádza k nevyživovaniu hemoroidu a následne k jeho odumretiu.

Hemoroidmi trpí množstvo ľudí. Je to z časti aj dedičné ochorenie, ale mnohokrát vznikajú pri zlej životospráve, správna životospráva a pravidelná hygiena sú preto výbornou prevenciou.

Čo by ste ešte mali vedieť:

Skúsenosti a názory:
10 názorov na “Liečba hemoroidov

 1. Marcela

  Ako sa píše tomto článku, hemoroidy trápi veľa ľudí. U nás v rodine je táto choroba dedičná. Trpela som ju ja, otec a babička. Oni dvaja boli na operáciu. Ja sa ju vyhla tým, že som športovala, zdravo jedla, a používala prostrediach anurex. Objednala som ho na internete. Používala som ho 3 týždne, a dá sa povedať, že mám po probléme. Každému ho ted odporúčam, babička ho používa dokonca preventívne.

 2. Katka

  Manžel sa dosť dlho trápil s hemoroidami a nakoniec sa nevyhol zákroku, musel ich dať odstrániť. Keďže ja som už poznala priebeh, liečbu, na čo si dávať pozor tak hneď pri prvých náznakoch hemoroidov som vedela čo mi je. Ja som ale vyskúšala niečo nové, kuúpila som si Hemostop Synbio a gél a hneď od začiatku som liečila, hemoroidy odišli tak rýchlo ako prišli a odvtedy mám s nimi zatiaľ pokoj. Preto ja odporúčam vyskúšať hemostop.

 3. Klaudia

  pri liečbe hemoroidov mne pomohol veľmi prípravok hemostop synbio s gélom, treba dodržiavať základné rady ako zvýšená pozornosť hygiene, veľa obsahu vlákniny a pohyb ale hemostop výrazne pomáha k liečbe

 4. Martin

  dubová kôra, bylinné čaje, hemostop gél, častá hygiena, žiadne parfúmované toaletné, a nezaťažovať príliš konečník

 5. Janka

  vlhcene obrusky praveze neodporucam ani parfumovany toaletny papier, najlepsie co najmakksi toaletny papier ale bez voni, a hemostop k tomu, umyvat si konecik po kazdej stolici a moc ho nedrazdit

 6. Lenka

  netreba otalat ale ist cim skor k lekarovi a na vysetrenia, treba skusat domace tipy sedave kupele a odporucam hemostop, kazdemu viac pomaha nieco ine tak treba skusat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.