Liečba herpesu

Liečba herpesu

Herpes je ochorenie, ktoré nevyzerá príliš lákavo, postihuje najmä oblasť pier a vyskytuje sa najmä vo chvíli, keď to je najviac nevhodné. Vzniká pôsobením vírusu, ktorý sa veľmi ľahko prenáša z človeka na človeka. Človek si voči nemu môže vybudovať imunitu hneď po prvom kontakte, ale tento vírus ho môže postihovať aj pravidelne.

Prejavuje sa tvorbou bolestivých pľuzgierov v oblasti pier, ktoré sú veľmi bolestivé a zväčša do týždňa zmiznú samé. Hojenie herpesu sa dá skrátiť o 1 až 2 dni pomocou použitia krémov, tinktúr, rôznych mastí ale aj tabletiek. Uľavujú bolesti a zamedzujú svrbeniu. Pomocou nich dochádza k vysušeniu pľuzgieru. Dá sa použiť aj čajovníkový olej, alebo prípravky v ktorých je obsiahnutý. Je tiež možné kúpiť aj náplasti, ktoré tento opar výborne zamaskujú a zároveň ho liečia a navonok nie je taký viditeľný.

Ak sa raz človek týmto vírusom nakazí, bude ho sprevádzať celý život. Niekto si voči nemu vybuduje imunitu, u niekoho sa môže prejavovať veľmi často. Herpes patrí u ľudí k najrozšírenejším nákazam.

Čo by ste ešte mali vedieť:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.