Liečba kašľa

Liečba kašľa

Kašeľ je obranný mechanizmus organizmu. Pri produktívnom kašli sa organizmus snaží z tela odstrániť nečistoty a škodliviny. Býva sprevádzaný produkciou hlienu a býva označovaný ako vlhký (mokrý). Kašeľ je sprievodným javom vírusových a bakteriálnych ochorení. Kašeľ nie je veľmi príjemný, a preto sa ho snažíme čo najskôr zbaviť.

Pri produktívnom kašli, nesnažíme sa ho stlmiť, ale podporiť vykašliavanie, dôležité je dodržovanie pitného režimu, dostatočné prijímanie tekutín zmierni dráždivý kašeľ. Dobre poslúži i zvlhčovač vzduchu. Pri spánku sa odporúča mať vhodnú polohu, pri ktorej má pacient vyvýšenú hlavu.

Pri suchom kašli sa snažíme stlmiť vykašliavanie. Fajčiari by sa pri liečbe mali vyhýbať fajčeniu. V lekárňach sa dajú kúpiť 2 druhy liekov proti kašľu, jeden druh slúži na tlmenie kašľa, vhodný pri suchom kašli, druhý druh sa snaží uľahčiť vykašliavanie, pri vlhkom kašli. Viac sa odporúčajú lieky, ktoré slúžia na podporovanie vykašliavania, pretože sa kašľom odstráni hlien a škodliviny. Veľmi prospešné je pitie bylinkových čajov, ale aj šťavy z cibule.

Čo by ste ešte mali vedieť:

  • Liečba hemoroidov Hemoroidy, ktoré sa ľudovo nazývajú tiež„zlatá žila“, […]
  • Liečba obezity Obezita je postrachom súčastnosti, pretože sa s ňou […]
  • Liečba hypertenzie Hypertenzia, prezývaná aj „tichý zabijak“, vďaka […]
  • Impotencia Impotencia (erektilná dysfunkcia) postihuje v dnešnej […]
  • Liečba nádchy Nádcha je vírusová choroba, s ktorou sa už stretol […]

Skúsenosti a názory:
Názor na “Liečba kašľa

  1. Klaudia

    odporúčam pri hocijakom kašli piť stopkašeľ sirup, zaberá na 100% a je prírodný, neviem čo za účinné látky obsahuje ale funguje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.