Liečba migrény

Liečba migrény

Migréna a iné bolesti hlavy dokážu veľmi nepríjemne strpčovať každému človeku život. Oproti iným bolestiam je táto bolesť ešte neznesiteľnejšia.

U každého človeka sa bolesť pri migréne prejavuje rôznym spôsobom, v rozličných intervaloch a dĺžkach bolesti. V dnešnej dobe sa predávajú dva druhy liečiv na migrénu. Prvé slúžia na to, aby sa predišlo záchvatu, na prevenciu, a druhé pomáhajú už pri záchvate a zmierňujú jeho priebeh. Prvé liečivá sa používajú u pacientov, ktorí mávajú migrénu často, niekoľkokrát za týždeň, keď sa to už pomaly nedá ani vydržať. Riešením je užívanie beta blokátorov, antidepresív alebo inhibítorov kalciových kanálov a je možné ich každodenné užívanie. Oveľa častejšie sa ale užívajú druhé liečivá, ktoré pomáhajú zastaviť migrénu. Podávajú sa injekciou, orálne, ale aj nosovým sprejom. Sú často využívané, lebo účinkujú prakticky ihneď. Liečivá, ktoré sú najviac známe sú almotriptan alebo eletriptan. Tieto liečivá sú určené len na bolesť hlavy, a nie na iné druhy bolesti.

Aj migréna patrí medzi nepríjemné ochorenia, v dnešnej dobe sú dostupné prostriedky, ktorými sa dá spoľahlivo proti nej bojovať.

Čo by ste ešte mali vedieť:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.