Liečba nádchy

Liečba nádchy

Nádcha je vírusová choroba, s ktorou sa už stretol takmer každý človek. I keď nie je veľmi nebezpečná, je veľmi nepríjemná a otravná a preto každý kto ju má, sa jej chce čím skôr zbaviť.

Nádcha sa prejavuje upchaným či tečúcim nosom, slzením z očí, bolesťami hlavy, kýchaním a môže byť sprevádzaná aj kašľom. Tieto príznaky nie sú samé o sebe také, kvôli ktorým by musel človek ísť k lekárovi, úplne postačia voľne dostupné lieky z lekárne. Existujú rôzne nosové spreje, kvapky, ktoré prinášajú okamžitú úľavu, ale i masti. Avšak ich používanie je odporúčané maximálne do jedného týždňa. Pacienti by mali takisto posilňovať svoj imunitný systém, pretože ten hrá kľúčovú úlohu a je doporučené prijímať viacej vitamínu C, napr. z citrusov a výživových doplnkov. Odporúča sa piť dostatok tekutín, aspoň jeden deň preležať v posteli a vyhnúť sa chladu.

Ak príznaky nezmiznú do jedného týždňa, je načase navštíviť lekára, pretože môže ísť o hnisavú nádchu, a teda aj o infekciu. Z nosa môže tiecť aj krv, čo býva zväčša spôsobené prasknutím cievky, napr. pri zápale, smrkaním…

Čo by ste ešte mali vedieť:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.