Liečba neplodnosti

Liečba neplodnosti

Väčšina žien by sa chcelo stať v živote matkou. Viacerým z nich sa podarí otehotnieť bez problémov, avšak niektoré ženy nedokážu otehotnieť ani po niekoľkých mesiacoch. Vtedy niečo nie je v poriadku a je načase vyhľadať odborníka.

Neplodnosť nesúvisí len so ženami, ale aj s mužmi. U žien sa stará o liečebný postup gynekológ, pri každej žene je liečenie rozlišné a individuálne. Riešenia sú rôzne, napr. zmena životného štýlu, obmedzenie fajčenia u fajčiarok, dodržiavanie pravidelného pohybu. Pri liečení sa využívajú taktiež hormóny. Bez ženských hormónov by nebolo možné splodiť dieťa a hormóny uľahčujú počatie. Jednou z možných príčin neplodnosti môže byť nepriechodnosť vajcovodov. Pri tejto príčine sa využíva umelé oplodnenie, vajíčko sa oplodní v skúmavke a vráti sa potencionálnej matke naspäť do maternice. Taktiež sa neplodnosť vyskytuje aj u mužov. Môže byť zapríčinená napr. malým počtom spermií alebo ich zníženou pohyblivosťou. I v tomto prípade sa to rieši napr. zmenou životného štýlu alebo hormonálnou liečbou.

Neplodnosť nie je pre nikoho príjemná, či pre budúceho otca alebo matku. Vyžaduje si zvýšenú psychickú záťaž, a preto by sa človek nemal vzdávať hneď na začiatku, ale odvážne sa proti tomu postaviť a dotiahnuť to do „víťazného“ a vytúženého konca.

Čo by ste ešte mali vedieť:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.