Menštruačné bolesti

Menštruačné bolesti

Počas menštruácie dochádza v tele ženy k značným hormonálnym zmenám, ktoré žena obvykle pociťuje aj vo forme silných bolestí. Menštruácia sa u ženy vyskytuje cca každých 28 dní a s ňou sa každý mesiac dostavia aj menštruačné bolesti. Menštruačné bolesti sa však u žien líšia, sú pomerne individuálne. Každá žena je hormonálne odlišná preto má každá aj iný priebeh menštruácie.

Menštruačné bolesti sa prejavujú ako tzv. predmenštruačný syndróm ( používa sa aj známa skratka PMS). Predmenštruačný syndróm sa prejavuje hlavne rôznym bolesťami v oblasti krížov alebo migrénou. U viacerých žien sa vyskytujú aj hnačky.

Funkčne sú menštruačné bolesti zapríčinené nedostatočným prekrvením maternice. Počas PMS dochádza k odvodu krvi  z tohto orgánu. Tento odvod spôsobujú rozličné látky. Pracujú ako spúšťače týchto príznakov.

Proti menštruačným bolestiam môžeme bojovať niekoľkými metódami. Najjednoduchšou je požitie nejakého lieku, ktorý tlmí bolesť. Toto riešenie je síce jednoduchšie, ale určte nie je ideálne. Žena si môže vybudovať psychickú závislosť na takýchto liekoch a na viac veľa liekov proti bolesti má mnoho nežiaducich účinkov.

Ako pri všetkých problémoch aj pri menštruačných problémoch je najlepším riešením prevencia. Pravidelné športovanie môže zvýšiť prekrvenie maternice a tak znížiť menštruačné bolesti.

Čo by ste ešte mali vedieť:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Menštruačné bolesti

  1. Spätné upozornenie: Bolesť vaječníkov – chorobybolesti.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.