Príčina krvácania z nosa

Príčina krvácania z nosa

S krvácaním z nosa sa stretol už takmer každý človek. Ku krvácaniam z nosa dochádza preto, lebo nosová dutina je nadmerne prekrvená. Cievne zásobenie nosa je dôležité z hľadiska ohrievania vzduchu v nosovej dutine. Ak však dôjde k prasknutiu jednej z týchto ciev, spustí sa krvácanie.

Ku krvácaniam z nosa dochádza pomerne často aj keď príčiny môžu sú rôzne. Jednou z najčastejších príčin sú infekcie, ktorých výskyt je zvýšený v chladnom počasí. Pri infekciách nosovej dutiny dochádza k jej poškodzovaniu, čo môže viesť ku krvácaniu. Tak isto častým dôvodom krvácaní je trauma v nosovej dutine. Tá je obvykle často spôsobená, aj keď to znie neuveriteľne, vlastnými prstami. Nadmerný výskyt krvácaní z nosa sa vyskytuje aj u ľudí, ktorí trpia hypertenziou a rozličnými druhmi alergií. K nadmernému praskaniu ciev v nosovej dutine dochádza tiež aj v prípade alkoholizmu a drogových závislostí. Menej výraznými príčinami krvácania z nosa sú genetické predpoklady alebo nádory v blízkosti nosovej dutiny.

Ak sa z nosa spustí krvácanie, treba proti nemu zasiahnuť. Existuje niekoľko jednoduchých krokov ako takéto krvácanie zastaviť. V prípade, že sa to nedarí a krvácanie neprestáva treba vyhľadať lekára.

Čo by ste ešte mali vedieť:

Skúsenosti a názory:
Názor na “Príčina krvácania z nosa

  1. Eva Linselová

    Dobrý deň,
    Mám 76 rokov, beriem Anopyrin 100 denne na ischemickú chorobu srdca, mesačne raz mi tečie ráno po zobudení krv z nosa niekedy z jednej, alebo obidvoch dierok. Bola som u krčného lekára, dal mi Ascorutin, ale aj tak sa mi to opakuje. Nič tam nevidel. Stále musím poťahovať cez nosohltan a zvyknjem vtedy vypluť aj zrazenú krv, ktorá sa zrejme dostala z nosa do nosohltanu. Neviem, či je to normálne. Liečim sa na vysoký tlak, kardiolog mi prikázal aj napriek krvácaniu naďalej brať Anopyrin. Dávam si aj cesnak na chleba pri vysokom tlaku, čo asi tiež riedi krv. Neviem čo mám s tým robiť, lebo je to nepríjemné a sa aj zľaknem, trasú sa mi kolená a zoslabnem. Poraďte mi prosím. Ďakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.