Bolesť v ramene

Bolesť v ramene

Bolesti v ramene môžu mať hneď niekoľko zdrojov. Najčastejšie to býva kĺbový problém alebo problém v krčnej chrbtici. Pletenec hornej končatiny sa skladá celkovo z 8 kĺbov, ktoré vytvárajú komplexný systém. K problému môže dôjsť v ktorejkoľvek časti tohto systému, ktorý dokáže spôsobiť bolesti.

Prameňom problémov v ramennom kĺbe sú hlavne jeho mäkké časti ako šľachy, kĺbové puzdro a kĺbový maz. Problémy s ramenom môžu mať degeneratívne, funkčné, traumatické a zápalové príčiny. Môžu sa vyskytnúť aj rakovinové nádory.

Príčiny bolesti ramena nie sú celkom známe. Ani moderná vyspelá veda nedokáže prísť na úplne presnú príčinu ochorení, ktoré spôsobujú bolesti ramena. Za príčinu sa často označuje artróza.

Bolesti v ramene, ktoré majú mechanické príčiny sa prejavujú pri pohybe končatiny. Väčšinou ide o degeneratívne a traumatické zmeny. Takéto ochorenia ramena sa často vyskytujú u aktívnych športovcov a pri starších ľuďoch.

Bolesti ramena môžu vznikať aj dráždením rôznych nervov. Dochádza k tomu počas pohybu kostí v kĺboch. Takéto bolesti sa neobmedzujú na úzku oblasť ramena, ale vystreľujú aj do iných častí trupu človeka.

Liečenie bolestí ramena je rôzne, podobne ako sú rôzne príčiny týchto bolestí. Pri mechanickom poškodení kĺbov sa využívajú rozličné regeneračné cvičenia.

Čo by ste ešte mali vedieť:

  • Bolesť žalúdka Bolesť žalúdka nemusí byť iba bolesť spôsobená práve […]
  • Bolesti hrdla Bolesti hrdla môžu nastať kvôli rôznym príčinám. Môžu […]
  • Bolesti prstov Ľudské ruky sa môžu ľahko zraniť, pretože sú hlavným […]
  • Bolesti obliciek Obličky sú orgánom vylučovacej sústavy človeka. Sú […]
  • Bolesť za uchom V hlave sa nachádza mnoho ľudských orgánov. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.