Bolesť za uchom

Bolesť za uchom

V hlave sa nachádza mnoho ľudských orgánov. Najpodstatnejšie však je, že hlava je miestom centrálnej nervovej sústavy. Nachádza sa tu mozog a miecha. Práve kvôli tomuto je hlava veľmi komplikovaný a komplexný systém. Preto môžu bolesti hlavy signalizovať rozličné veci či ochorenia. Mnoho bolestí hlavy sú psychosomatického pôvodu. Tieto bolesti hlavy sú spôsobené psychickými príčinami v kombinácii s fyzickými.

Jednou z mnohých bolestí, ktoré môže človek pociťovať z oblasti hlavy je bolesť za uchom. Nie je však jednoduché určiť, čo túto bolesť spôsobuje. Existuje viacero rôznych príčin.

Táto bolesť môže byť prejavom migrény, ktorá sa v populácii vyskytuje pomerne často. U väčšiny ľudí sa migréna objavuje v pravidelných intervaloch. Môže sa však stať, že sa vyskytne iba raz za život. Migréna ustupuje maximálne po niekoľkých dňoch.

Pomerne častou chorobou, ktorá postihuje sluchové ústrojenstvo, je zápal stredného ucha. Tento zápal je obvykle spôsobený baktériami, no jeho pôvodcom môžu byť aj plesne či vírusy. Pri zápale stredného ucha dochádza k intenzívnej tvorbe hnisu, ktorý následne vyvíja tlak na bubienok v uchu. Tento tlak dokáže vytvoriť veľmi silnú bolesť.

Pri pretrvávajúcich bolestiach hlavy sa neodporúča spoliehať na samoliečbu alebo na laické lekárske názory. Je nutné vyhľadať lekára.

Čo by ste ešte mali vedieť:

  • Bolesti obliciek Obličky sú orgánom vylučovacej sústavy človeka. Sú […]
  • Bolesti svalov Bolesť svalov sa vyskytuje veľmi často. Sprevádza […]
  • Bolesť žalúdka Bolesť žalúdka nemusí byť iba bolesť spôsobená práve […]
  • Bolesti krku Krk je miestom, ktoré spája hlavu s trupom […]
  • Bolesť v ramene Bolesti v ramene môžu mať hneď niekoľko zdrojov. […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.