Bolesti prstov

Bolesti prstov

Ľudské ruky sa môžu ľahko zraniť, pretože sú hlavným nástrojom každého človeka, a praktizujeme nimi väčšinu našej práce. Rôzne bolesti rúk sú veľmi nepríjemnou súčasťou , pretože sme potom „paralizovaní“ a nemôžme vykonávať prácu alebo inú činnosť.

Bolesti ruky môžu vzniknúť rôznymi spôsobmi, od drobných, až po ťažšie úrazy. Svoju rolu hrá aj rakovina, ktorá môže vyústiť do amputácie ruky, v horšom prípade môže spôsobiť smrť.

Ak vás začne bolieť ruka, je potrebné s tým niečo robiť, organizmu nám dáva najavo, že je niečo zle.

Najviac bolestí rúk je degeneratívneho alebo traumatického pôvodu. Zlomeniny horných končatín sú na dennom poriadku a keďže v ruke sa nachádzajú malé kostičky, nie je vôbec obtiažné pri silnom stlačení nejakú z nich zlomiť. Človek ani nemusí pociťovať bolesť, môže o zlomenine nevedieť a môže dôjsť k problémom. Mnoho zranení vzniká pri športe, dotyčný si môže kosť prasknúť, alebo naraziť.

Bolesti prstov môžu súvisieť aj s problémami kĺbov, hlavne pri reume a artróze. Príčinou môže byť aj osteoporóza, postihnutí sú najmä starší ľudia, dochádza u nich k úbytku kostnej hmoty, čím dochádza k narušeniu kostného tkaniva a človek sa stane náchylnejším na zlomeniny.

Ak vám pretrvávajú bolesti rúk, najvhodnejším riešením je vyhľadať lekársku pomoc.

Čo by ste ešte mali vedieť:

Skúsenosti a názory:
3 názory na “Bolesti prstov

  1. Janka

    Dobry den mna bolia prsty na rukach, nemozem ich poriadne vystriet a zatvorit. Som uz z toho zufala neviete mi prosim poradit dakujem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.