Bolesti semenikov

Bolesti semenikov

Pohlavne orgány muža sú v aj v dnešnej dobe, v ktorej sa hovorí o sexualite a jej problémoch otvorene, stále tabu. Mnohí muži, keď majú problémy so semenníkmi, radšej vyhľadávajú informácie a konzultujú problémy na internete, ako by mali navštíviť odborníka, pretože ich premáha pocit hanby.

Ak je človek v poriadku, nemal by mať žiadne bolesti semenníkov, ak bolesti pretrvávajú, je vhodné navštíviť lekára.

Bolesti semenníkov sa môžu prejaviť pri častom sexuálnom styku, naopak tiež aj pri jeho dlhodobom vynechaní, pri nosení tesného spodného prádla, alebo nohavíc.

Výhodou bolesti semenníkov je, že je veľká šanca, že vás netrápi rakovina semenníkov, pretože tá zväčša nebolí, prejavuje sa najmä hrčkami a opuchmi v oblasti semenníkov. Mnoho pacientov má veľkú nádej na trvalé vyliečenie, avšak musí podstúpiť liečbu čo najskôr.

Bolesti semenníkov nastávajú pri zápale. Infekcia sa do semenníkov môže dostať cez močovú sústavu. Ak sa to nelieči, môže dôjsť ku tzv. torzii – otočeniu semenníka, zaškrteniu ciev a semenník môže odumrieť. Vtedy je nevyhnutná chirurgická liečba, aby sa semenník vrátil do pôvodného tvaru.

Ak si človek myslí, že ho bolia semenníky, nemusí byť tomu vždy tak, môže ísť napr. o zápal nadsemenníka, či problém prostaty.

Veľmi vhodné je, ak si človek robí tzv. samovyšetrenia, podobne ako si robia ženy samovyšetrenia prsníkov, najvhodnejšie je podstúpenie pravidelnej preventívnej prehliadky.

Čo by ste ešte mali vedieť:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.